Η Schneider Electric με περισσότερα από 55 χρόνια στην ελληνική αγορά, προσφέρει προϊόντα και υπηρεσίες που συνθέτουν λύσεις για τις αγορές της Ενέργειας και των Έργων Υποδομής, του Κτιρίου, της Κατοικίας, της Βιομηχανίας και των Data Centres.
Στην Ελλάδα η εταιρία διαθέτει την εμπορική δραστηριότητα, μέσω των κεντρικών γραφείων στην Αθήνα αλλά και το παράρτημα στην Θεσσαλονίκη.
Σκοπός της Schneider Electric είναι να δημιουργεί θετικό αντίκτυπο (Impact), δίνοντας τη δυνατότητα σε όλους να αξιοποιούν στο μέγιστο την ενέργεια και τους πόρους τους, συνδυάζοντας έτσι την πρόοδο με τη βιωσιμότητα για όλους. Αυτό, το αποκαλούμε Life Is On.
Αποστολή μας είναι να αποτελούμε τον αξιόπιστο συνεργάτη για τη Βιωσιμότητα και την Αποδοτικότητα.