Chat
![Κωνσταντίνος Κατσακιώρης](https://www.se.com/gr/el/assets/wiztopic/65b8ecefacfef88a5409cff6/-photo-JPG_square.jpg)
Κωνσταντίνος Κατσακιώρης
Ο Κωνσταντίνος Κατσακιώρης, έχει τη θέση του Sustainability C-level Consultant στη Schneider Electric Ελλάδας, ενώ έχει συνεργαστεί με τις μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρείες στην Ελλάδα ως Sustainability Advisor, Business Development και Client Relations Director, από το 2010, ενώ συνολικά έχει 36 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας.
Ο κ. Κατσακιώρης έχει στο ενεργητικό του τη δημιουργία μερικών από τα πλέον καινοτόμα και βραβευμένα κοινωνικά προγράμματα, στο πλαίσιο της εταιρικής υπευθυνότητας, ενώ παράλληλα είναι μέλος Κριτικών Επιτροπών σε αναγνωρισμένους θεσμούς και βραβεία.
Είναι Σύμβουλος Εξωτερικού Εμπορίου της Γαλλικής Δημοκρατίας (Conseiller du commerce extérieur de la France), Αν. Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του Συμβούλιου Αειφόρων Κτιρίων Ελλάδας (Sustainable Building Council Greece) και Πρόεδρος της Ειδικής Επιτροπής Διαβούλευσης & Προάσπισης του ίδιου φορέα.
Παράλληλα, έχει διακριθεί και στο εξωτερικό, ως μέλος επιτροπών και διοργανώσεων που σχετίζονται με την εταιρική υπευθυνότητα και το κοινωνικό αποτύπωμα, ενώ έχει τιμηθεί από δημόσιους και κρατικούς φορείς, όπως την Γαλλική Δημοκρατία, όπου του απονεμήθηκε το παράσημο του Ιππότη του Τάγματος του Ακαδημαϊκού Φοίνικα.